Jak uszyć parawan plażowy?

Parawan to doskonałe akcesorium plażowe, które pomaga nam osłonić się przed wiatrem, piaskiem oraz wzrokiem innych plażowiczów. Możemy wybierać spośród wielu modeli, wzorów i kolorów, które oferują nam sklepy z artykułami plażowymi. Istnieje też możliwość samodzielnego stworzenia takiego parawanu, dzięki której będziesz mógł dowolnie dobrać wzór, wielkość oraz rodzaj materiału. Przy właściwym zaangażowaniu i przygotowaniu do tego zadania, możesz uzyskać trwały i porządny parawan, który będzie Ci służył przez wiele lat. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić parawan plażowy samodzielnie, koniecznie zostań z nami do samego końca!

Materiał na parawan plażowy – co musisz przygotować?

Jeżeli nie przepadasz za korzystaniem z popularnych aukcji internetowych, a rękodzieło jest Twoją pasją i sposobem na spędzanie wolnego czasu, mamy dla Ciebie kompletną instrukcję do zrobienia parawanu plażowego. Przed rozpoczęciem pracy musisz wyposażyć się w takie materiały i narzędzia, jak:

  • nożyczki,
  • kije,
  • maszyna do szycia,
  • równe kawałki tkaniny bawełnianej,
  • nić.

Z czego można zrobić parawan? – parawan krok po kroku

Przygotuj kije do parawanów, które możesz kupić w popularnych sklepach online, a także tych stacjonarnych. Konieczna będzie także tkanina, którą podzielisz na równe kawałki, dlatego powinna być ona odpowiednio długa i szeroka. Do wykonania parawanu najlepiej jest wybrać bawełnę, która doskonale osłoni nas przed wiatrem oraz promieniami UV. Sama wielkość i długość parawanu będzie uzależniona od Twoich indywidualnych preferencji oraz wygody jego użytkowania i składania.

Gruby materiał należy podzielić na 4 – 5 równych kawałków, a następnie zszyć je ze sobą tak, aby stworzyć charakterystyczną pętelkę w miejscach zszycia. Będą one służyć do mocowania kijków.

Jak zrobić parawan z materiału? – urlop nad polskim morzem z akcesoriami DIY

W kolejnym kroku pracy nas własnym parawanem należy przygotować otwory na kijki. Nie mogą być one ani za wąskie, ani za grube, a ich rozmiar powinien umożliwiać swobodną instalację kijków. Jeżeli chcesz, aby kije były na zewnątrz parawanu, musisz wsunąć je w otwory na brzegach tkaniny. Z kolei, kiedy wolisz, aby kije znajdowały się wewnątrz parawanu, wsuń kijki w środek.

W ostatnim kroku, obszyj zakończenia materiału, aby poprawić jakość całej konstrukcji parawanu. Takie własnoręczne akcesorium sprawdzi się podczas wypoczynku na plaży czy wakacji nad jeziorem. Koniecznie sprawdź swoje umiejętności i spróbuj przygotować taki parawan sam!

Z czego zrobić parawan? – wakacyjny element dostosowany do Twoich potrzeb

Samodzielne szycie parawanu może dać Ci naprawdę wiele frajdy. Właściwe przygotowanie przy jednoczesnym zaangażowaniu sprawi, że będziesz mógł plażować z parawanem, który spełnia Twoje wszelkie oczekiwania. Z pewnością nie rozczarujesz się jego jakością i będzie on często przez Ciebie użytkowany. W końcu wakacje kojarzą się nam z odpoczynkiem i relaksem. Koniecznie sprawdź nasz poradnik i stwórz swój własny parawan!

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem parawanu z logo firmy sprawdź naszą oferte na stronię.