Wszystko, co powinieneś wiedzieć o odzieży fullprint!

Technologia fullprint pozwala na tworzenie wysokiej jakości, unikalnej, personalizowanej odzieży, dzięki której wyrazisz swoją osobowość. Daje nam prawdziwie nieograniczone możliwości, dlatego warto dowiedzieć się o niej jak najwięcej. W przypadku technologii full print ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia! Zachęcamy do lektury tego artykułu, w którym wyjaśnimy, na czym polega metoda fullprint i jakie są jej największe zalety.

Co to znaczy full print?

Technologia fullprint polega na znakowaniu całego produktu za pomocą pełnokolorowego nadruku. Zazwyczaj wykorzystuje się ją w produkcji odzieży, ale także czapek, bielizny, gadżetów reklamowych czy poduszek. Przy takich projektach stosuje się najtrwalszą metodę druku, czyli metodę sublimacji. Pozwala ona na znakowanie odzieży (i nie tylko) w sposób trwały i niewyczuwalny w dotyku. Druk sublimacyjny wykonywany jest zazwyczaj na jasnych materiałach poliestrowych lub włóknach takich jak bawełna, w specjalnej szwalni. Jednak w przypadku fullprintu kolor pod spodem nie ma dużego znaczenia, ponieważ ta technologia pozwala na pokrycie nadrukiem całej powierzchni, nie pozostawiając żadnych luk.

Wyróżnij się z tłumu i postaw na ubrania fullprint

Możliwość nadrukowania dowolnego projektu graficznego na całej powierzchni koszulki czy innego produktu sprawia, że każdy z nas może w pełni wyrazić swoją kreatywność. Personalizację cechuje ogromna unikalność, dlatego projektując takie produkty mamy pewność, że nikt inny takiego ubrania nie posiada. Nadruk fullprint możemy spotkać nie tylko na bluzach i koszulkach! Dostępne w tej technologii są także poduszki, torby, ręczniki, podkładki pod myszkę oraz specjalne kubki z powłoką poliestrową. Przy wykorzystaniu tradycyjnych metod nie jesteśmy w stanie osiągnąć tak zniewalających i unikalnych efektów!

Na co zwrócić uwagę, kupując personalizowane produkty?

Niezależnie od tego, czy interesują nas T-shirty, koszulki fullprint czy bluzy fullprint, ta technika druku pozwala nam stworzyć prawdziwie unikalne i oryginalne produkty. Decydując się na nie, musimy wziąć pod uwagę ich trwałość i jakość. Tak kolorowe wzory muszą być odporne na ścieranie i pranie w wysokiej temperaturze. Produkując koszulki tą metodą, szycie odzieży odbywa się po nadrukowaniu grafiki na specjalnym wykroju. Nie bez znaczenia jest wówczas rodzaj produktu, na który jest nanoszony motyw. W przypadku koszulek powinny być one solidne zszyte i wykonane z dobrej jakości tkanin.

Ogrom możliwości, z których musisz skorzystać!

Warto samodzielnie sprawdzić, czym charakteryzują się i jak wyglądają na żywo ubrania fullprint. Jeżeli lubisz wyróżniać się z tłumu i chcesz nosić odzież, której nie ma nikt inny, jest to propozycja idealna dla Ciebie. Ta technologia często wykorzystywana jest również przy produkcji gadżetów, ubrań reklamowych i odzieży sportowej typu koszulki piłkarskie. Więc jeżeli masz firmę, to koniecznie weź pod uwagę tę opcję! Takie koszulki i gadżety z logo przedsiębiorstwa są świetnym nośnikiem reklamowym, który możesz wykorzystać na wiele sposobów. Co więcej, fullrpint jest metodą, która wyróżnia się niesamowicie wysoką trwałością i jakością. Nadruk możesz dostosować do swoich oczekiwań i stworzyć coś naprawdę fantastycznego!

Produkcja odzieży fullprint od podstaw

Jak już wspomnieliśmy, przy technologii fullprint najczęściej wykorzystuje się druk zwany sublimacją. Jest to jedna z najtrwalszych form znakowania odzieży, bardzo odporna na uszkodzenia oraz częste pranie. Sublimacja to proces chemiczny, podczas którego grafika jest przenoszona z papieru transferowego na wykrój. W trakcie produkcji nadruk pod wpływem temperatury zmienia stan skupienia na gazowy, dzięki czemu jest w stanie wejść w głąb włókien produktu. Temperatura wpływa również na tkaninę, ponieważ włókna poliestrowe otwierają się i przyjmują barwnik.

Następnie, wykrój ubrania jest zszywany. Niezależnie od tego, czy jest to top czy bluza, podczas produkcji wszystkie elementy są osobno. Za pomocą tej metody można wyprodukować wiele sztuk odzieży w krótkim czasie. Z tego powodu jest to bardzo popularna technologia w miejscach, które tworzą gadżety reklamowe. Jeżeli zainteresowała Cię tematyka druku fullprint, to koniecznie odwiedź naszą stronę internetową. Znajdziesz tam więcej informacji w tym zakresie, a także będziesz mógł zamówić takie produkty.

Odwiedź naszą stronę gdzie możesz zamówić koszulki sportowe z logo lub kominy z nadrukiem.